Článok Compliance Risk & Credit

Vieme, ako skrotiť rizikových obchodných partnerov

Autor - 30 jan 2019

Priebežné sledovanie rizík vo väčšej skupine vašich obchodných partnerov môže predstavovať hľadanie ihly v kope sena. Keď chcete mať istotu, že žiadnu dôležitú informáciu neprehliadnete, je lepšie využiť spoľahlivé profesionálne nástroje. Takýmto riešením je Bisnode Risk Portfolio.

Bisnode Risk Portfolio je efektívny nástroj pre každého manažéra, ktorý potrebuje mať neustály prehľad o aktuálnom rozložení rizika v portfóliu obchodných partnerov na Slovensku aj v Českej republike. Všetko potřebné zjistíte na jedno kliknutí myši a okamžitě identifikujete firmy, kterým je třeba při detailním prověřování věnovat zvýšenou pozornost.

Co vše Bisnode Risk Portfolio sleduje?

Bisnode Risk Portfolio se zaměřuje na tři hlavní oblasti. Sleduje rozložení počtu firem podle negativních informací, tedy vyhodnotí podíl aktuálně problémových společností, které jsou v insolvenci, likvidaci, exekuci, mají dluhy nebo jsou nespolehlivými plátci DPH.

Pomocí Bisnode skóringového modelu odhalí potenciálně rizikové firmy v analyzovaném portfoliu. Tyto subjekty je pak třeba pečlivě sledovat. Jedná se o predikční skóringový model, který vyjadřuje míru rizika, že prověřovaná společnost v následujících 12 měsících vstoupí do úpadku.

Pracuje s informacemi o tom, jak firmy průměrně platí svým dodavatelům. Hodnocení platební morálky reprezentuje platební index, který zobrazuje, kolik dní před či po splatnosti společnost splácí své závazky. Uživatel tak okamžitě zjistí podíl pozdě platících firem ve svém portfoliu a může tak přizpůsobit plánování cashflow v rámci obchodního styku.

Bisnode Risk Portfolio je součástí produktové platformy Gnosus společnosti Bisnode, která je zaměřena na prověřování společností na českém a slovenském trhu.

Prihlásiť sa na odber newslettera

Newsletter je určený pre všetkých záujemcov o tipy, trendy a inšpirácie v oblasti smart data.